40 години СУ „Отец Паисий“ – концерт-спектакъл „Будителите – вчера, днес и утре…“

На 30 октомври 2025 г. от 16:00 ч. в Градската концертна зала – Враца отбелязваме 40 години от създаването на СУ „Отец Паисий“ с концерт-спектакъл и тематична изложба.

На една сцена ще се срещнат поколения наши възпитаници и преподаватели.

СУ „Отец Паисий“ – Враца празнува своя 40-годишен юбилей с концерт-спектакъл „Будителите – вчера, днес и утре…“ и тематична изложба на учениците от професионалните паралелки по изобразително изкуство. На сцената ще излязат настоящи и бивши възпитаници на училището, за да представят многообразието на музиката, танца и визуалните изкуства.

Училището е единственото с разширено преподаване по изкуства в Северозападна България. От I до XII клас обучаваме ученици в направления музика, изобразително изкуство и хореография. Нашите възпитаници печелят призови отличия от национални и международни конкурси, а немалка част продължават във висши училища по изкуства и се реализират успешно на сцената и в креативните индустрии.

Мотото на празника е „Чрез изкуството творим бъдеще!“ Събитието е с вход свободен.

Дата и място: 30.10.2025 г., 16:00 ч., Градска концертна зала – Враца
Организатор: СУ „Отец Паисий“ – Враца

Публикувано в Без категория. Постоянна връзка.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *